Masáže a reflexní terapie

Co je to reflexní terapie

Reflexní terapie (reflexologie) je účinná a příjemná metoda pro prevenci, diagnostiku i léčbu. Vychází z předpokladu, že každý orgán má své reflexní plošky na povrchu těla. Na chodidlech, dlaních a uších je těchto plošek nejvíce. Mačkáním těchto plošek je možné zjistit stav jednotlivých orgánů a opakovaným ošetřením případné oslabené orgány posílit.

Reflexní terapie i jako relaxace? Ano. Reflexní terapie je uklidňující a osvěžující. Blahodárně působí na unavené nohy a pomáhá obnovit tělesné i duševní síly. Přijďte si ji vyzkoušet a ucítíte na vlastní kůži, že se jedná o nejpříjemnější masážní techniku.

Reflexní terapie má zcela unikátní diagnostické schopnosti. Odezva těla při mačkání reflexních plošek umožňuje nejen odhalit příčiny existujících zdravotních problémů ale i upozornit na možné problémy, jenž by se projevily v budoucnu.

Pozitivní působení reflexní terapie je široké. Orgány, které je potřeba zklidnit uklidní a ty, jenž je potřeba povzbudit povzbudí. Pravidelné používání reflexní terapie má pozitivní preventivní účinky. Pomáhá zmírnit dlouhodobé problémy a podporuje samoléčebné schopnosti našeho těla.

Ideální je používat reflexní terapii denně, např. bosou chůzí v prostředí, kde nehrozí poranění nebo vzájemným masírováním patřičných plošek na chodidlech partnery.

Reflexní diagnostika z plosky nohy

Společně si projdeme pohmatem 52 bodů na plosce nohy a zjistíme jejich reakci. Reakce každého bodu je zaznamenána do diagnostického formuláře a po projití všech bodů zjištěné reakce zhodnotíme a prodiskutujeme. Nejcitlivější body jsou následně ošetřeny. Na závěr klient obdrží doporučení postupu pro zmírnění jeho obtíží.

Reflexní uvolnění zad a šíje

Ošetření spočívá v nepřímém uvolnění krku, ramen a páteře přes reflexní body na chodidlech. Pak následuje přímé uvolnění páteře, kdy se pracuje se svaly a úpony v okolí páteře, hrudníku a ramen. Jedná se o lehce bolestivou proceduru, kdy se tlakem jednotlivá místa zprůchodňují, harmonizují a uvolňují. Úroveň bolestivosti je klienty vnímána pozitivně.

Pomocí této techniky se zlepšuje oběh životní energie v těle. Následně dochází k úlevě od problémů, jako jsou např. migrény, bolesti páteře, omezení hybnosti končetin. Zlepší se látková výměna, činnost mozku a srdce, upraví se tlak.

Uvolněné napětí v zádech a v oblasti šíje je základním krokem při řešení většiny obtíží.

O čem je klasická masáž

Masáž je sestavena z nejběžnějších používaných masážních technik, jenž vycházejí především ze Švédské rekondiční masáže. Masáž je sestavena a vedena tak, aby rozehřála a rozvolnila tělo v místech kde je to nejvíce potřeba. Tím nejen uleví od akutní bolesti, ale i zlepší celkový fyzický stav. Nejlepších výsledků dosáhnete, když si budete masáž dopřávat pravidelně.

Masérské postupy se u klasické masáže liší díky individuálnímu přístupu ke klientům.

Klasická masáž je ideální na uvolnění zatuhlé šíje, krku, regeneraci rukou a nohou po pracovním či sportovním výkonu.